کفپوش پارکینگ

رزومه کار کفپوش اپوکسی

فروش و اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ (قیمت 99 نمونه 2020)

 

در دنیای امروز و با توجه به گسترش علم در صنعت ساختمان سازی به کارگیری مصالح سنتی همانند سنگ‌ها، بتن‌ها، موزاییک‌ها و … در طولانی مدت مشکلات زیادی را به همراه دارد. این مشکلات شامل؛ مقاومت بسیار پایین این مصالح در برابر شرایط جوی، دوام و پایداری بسیار کم در برابر مواد شیمیایی موجود، فرسایش به دست گرد و غبار و مقاومت فشاری می‌باشند. وجود چنین مشکلاتی هزینه بازسازی و تعمیر زیادی را بر روی دوش کارفرما خواهد گذاشت. تخریب‌های صورت گرفته در محیط، زیبایی های موجود در ان را نیز از بین می‌برد و دغدغه‌های فکری را نیز با خود به همراه خواهد داشت.که این عوامل عدم نارضایتی افراد را به دنبال دارد. تمامی این مشکلات به وسیله کفپوش اپوکسی پارکینگ به صفر رسیده است. علاوه بر جلوگیری از تخریب محیط، زیبایی آن را نیز به همراه خواهد داشت.

هر آن چه که درباره کفپوش اپوکسی پارکینگ باید بدانید!

کفپوش پارکینگ ساختمان‌های مسکونی بزرگ و کوچک، ساختمان‌های اداری، ساختمان‌های تجاری و … از جمله محیط‌هایی هستند که برای مهندسان و کارفرمایان از اهمیت بالایی برخوردارند. از این رو به دنبال یافتن یک محصول بسیار مناسب از نظر کیفیت، مقاومت، زیبایی و .. هستند. حال با وجود چنین شرایطی یک کفپوش پارکینگ مناسب باید ویژگی‌های بسیار زیادی را به همراه داشته باشد که می‌توان گفت می‌تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای هر محیطی باشد. این ویژگیها را می‌توان بدین شکل بیان کرد:
کفپوش مورد نظر باید از مقاومت فشاری سایشی بسیار بالایی برخوردار باشد. هم چنین دارای قابلیت آب بندی و ضدلغزش باشد.

کفپوش اپوکسی پارکینگ به چه کفپوش‌هایی گفته می‌شود؟!

شاید این سوال پیش بیاید که کفپوش اپوکسی پارکینگ به چه نوع کفپوش‌هایی می‌گویند؟! جواب این سوال کاملا واضح است. در اصل یک کفپوش اپوکسی پارکینگ کفپوشی است که از مقاومت مکانیکی بسیار بالایی بهره می‌برد. علاوه بر مقاومت و دوام بسیار بالا از ظاهر بسیار زیبا و جذاب برخوردار است. این دو ویژگی مهم و اساسی، این محصول را به یک انتخاب بسیار مناسب و ارزشمند برای استفاده در پارکینگ‌های ساختمان‌های اداری، ساختمان‌های مسکونی و تجاری تبدیل می‌نمایند. این کفپوش‌ها قابل نصب بر روی انواع سطوح بتنی، موزاییک و سنگ می‌باشند که افزایش جذابیت محیط را بر عهده دارند.
برای استفاده از تمام ویژگی‌های کفپوش اپوکسی پارکینگ فقط تهیه آن کافی نیست بلکه رعایت تمامی اصول فنی و مهندسی و دعوت از متخصصان اجرای این کار بسیار مهم و حیاتی است.

مزایای بسیار ویژه کفپوش

این کفپوش در دسته ای از کفپوش‌ها قرار دارد که در برابر فرسایش مقاوم هستند و باعث افزایش مقاومت مکانیکی سطوح بتنی در برابر این فرسایش می‌شوند.
•    هم چنین باعث افزایش مقاومت سطوح در برابر خورندگی مواد شیمیایی می‌شوند.
•    این کفپوش مانع از جذب آب می‌شود و به عنوان عایق رطوبت شناخته شده است.
•    کفپوش اپوکسی پارکینگ مانع از نفوذ هر گونه آب، روغن و … به عمق بتن می‌شود. حجم و وزن این کفپوش بسیار کم است و مانع از تولید گرد و غبار می‌شود.
•    دارای طرح‌ و رنگ های مختلفی است.
•    سطح یکپارچه آن توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است.
•    ضخامت این کفپوش حدودا  3 میلی متر است که افزایش مقاومت فشاری بتن را تا 1100 کیلوگرم بر سانتی متر به دنبال دارد.
•    تمیز کرئن چنین کفپوش‌هایی بسیار ساده و راحت است و در مدت زمان بسیار کمی انجام می‌شود بدون این که تغییری در آن ایجاد شود.
•    در ضخامت‌های مختلف قابل اجراست.
•    کفپوش‌های اپوکسی پارکینگ از مقاومت الکتریکی بالایی بهره می‌برند.

تفاوت میان کفپوش‌های اپوکسی پارکینگ و کفپوش‌های بتنی سنتی

کفپوش اپوکسی پارکینگ نسبت به کفپوش‌ بتنی سنتی بیشتر مورد استفاده قرا می‌گیرد. از محبوبیت بیشتری در بین افراد برخوردار است. این محبوبیت فراوان به دلایل مختلفی شکل گرفته است. این دلایل را می‌توان به شکل زیر بیان کرد؛
•    کفپوش‌های اپوکسی در مقایسه با کفپوش‎های بتنی سنتی صدای کمتری را در بین حرکت اتومبیل‌ها ایجاد می‌کنند.
•    ضخامت در نظر گرفته شده برای این کفپوش در مقایسه با کفپوش بتنی سنتی بسیار کم است.
•    آب بندی شکل گرفته شده در کفپوش اپوکسی پارکینگ به ویژه در پارکینگ‌های طبقاتی افزایش محبوبیت این کفپوش‌ها را به دنبال دارد.
•    تنوع رنگ و طرح کفپوش‌های اپوکسی پارکینگ نسبت به بتنی سنتی بسیار بالاست و این تنوع باعث گستردگی دامنه انتخابی افراد می‌شوند.
•    کفپوش‌های اپوکسی پارکینگ در مقابل بتنی سنتی مقاومت بالایی  نسبت به عوامل شیمیایی دارند.
•       کفپوش‌های اپوکسی قابل نصب بر روی سطوح بتنی هستند ولی بتنی سنتی فاقد چنین قابلیتی می‌باشند.
•    اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ با سرعت بالایی انجام می‌شود که این زمان در بتنی سنتی چندین برابر است.
•    این کفپوش از قابلیت خط کشی‌های متنوع بر روی بدنه خود برخوردار است ولی کفپوش بتنی سنتی به این شکل عمل نمی‌‌کند.

نحوه اجرای منحصربفرد کفپوش اپوکسی پارکینگ

به هنگام نصب کفپوش‌ های اپوکسی پارکینگ سطح زیرین کار باید به شکل کاملا مسطح و عاری از هرگونه آلودگی باشد. ناگفته نماند که با توجه به شرایط محیطی موجود در محل اجرای کفپوش زمان اجرای بتن تا کفپوش چیزی حدود 30 تا 60 روز می‌باشد.
قبل از شروع کار در ابتدا باید سطح مورد نیاز برای اجرای کار آماده شود. پس باید بتن با استفاده از اسید، شات بلاست و سایر روش‌ها  به صورت متخلخل در بیاید. اجرای اشتباه این مرحله  میزان چسبندگی مطلوب کفپوش به سطح کار را کاهش می‌دهد. حال اگر سطح مورد نظر دارای شکاف یا آسیب بسیارعمیق باشد باید قبل از به کار گیری کفپوش، این مشکلات را حل کرد و از بین برد.
کفپوش های اپوکسی پارکینگ دارای چندلایه می‌ باشند تا در آخر کار بتوانیم کف‌پوشی با دوام را ارائه بدهیم. ابتدا باید آستری اپوکسی به کار گرفته شود. ترکیب آستری با بتن باعث  به وجود آمدن چسبندگی بتن به لایه‌های بعدی می‌گردد. در برخی موارد نیز برخی از این آستری‌ها مانع از ورود رطوبت سیمان به سطح می‌شوند.
به هنگام کار نصب کفپوش اپوکسی پارکینگ می‌توانید درزهای ایجاد شده در زمان کار بتن‌ریزی را ترمیم کنید. یعنی پر کیند تا کفپوش نهایی به شکل کاملا یکپارچه شود. یا اینکه درزهای موجود را به همان شکل قرار دهید تا پس از اجرای کامل کفپوش اپوکسی رنگ نهایی را بر روی آن ‌بزنید. آماده‌سازی مناسب سطح قبل از شروع نصب کفپوش پارکینگ باعث مدیریت هزینه‌ها می‌شود و بسیار به صرفه تر است. به عنوان مثال گفته می‌شود که برای مدیریت هزینه‌های این کار بتن مسطح یا موزاییک برای زیرسازی قبل از به کار ببرید.

نکته کلیدی اجرای کفپوش

لازم به ذکر است که اگر کار زیرسازی، شیب‌بندی و بتونه‌کاری بدون ایراد اجرا شود. هم چنین تمامی استانداردهای لازم به هنگام کار مورد استفاده قرار بگیرد، میزان کفپوش اپوکسی مورد استفاده به کم ترین میزان خود می‌رسد. سطح مورد نظر باید عاری از هرگونه آلودگی، چربی باشد. این پاک سازی‌ها افزایش طول عمر کفپوش را به دنبال دارد. در اصل تمیزکاری سطحیکی از ارکان اجرا و نصب کفپوش اپوکسی پارکینگ به حساب می‌آید. بعد از این که سطح کار برای اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ به مرحله آماده شده رسید حال نوبت به لایه بعدی یعنی لایه میانی می‌رسد. ممکن است برای این لایه طبق دستورالعمل تولید کننده به آستر نیازی نباشد.
حال وقت استفاده از لایه نهایی است. این لایه نیز می‌تواند یک پلی یورتان باشد. وقتی که کفپوش اپوکسی به مدت زیادی در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرد به رنگ زرد تغییر رنگ می‌دهد. حال برای جلوگیری از این اتفاق از پلی یورتان که پلیمری دوجزئی سخت است استفاده می‌شود. استفاده از این پلی‌یورتان روی اپوکسی پارکینگ مانع از زرد شدن آن می‌شود و نوعی کمک کننده به حساب می‌آید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا