کفپوش اپوکسی زمین بازی

رزومه کار کفپوش اپوکسی

آشنایی با انواع کفپوش زمین بازی

کفپوش زمین بازی بچه ها تفاوت های زیادی دارد که برای موقعیت های مختلف مناسب تر هستند. برخی از این کفپوشها عبارتند از:

1) چمن مصنوعی

 کفپوش زمین بازی مزایای بسیاری دارد به دلیل اینکه که سطح آن نسبتاً نرم و راحت است به طوری که بچه ها میتوانند روی آن بنشینند یا دراز بکشند. همچنین نیازی به اصلاح و مراقبت نیست، گِلی نمیشود و مهم ظاهر جذاب آن است که میتواند کودکان را به بازی و کوشش ترغیب کند. از نظر اقتصادی پیاده سازی کفپوش زمین بازی هزینه بر باشد اما تا سالیان سال پایدار است.

2) سنگفرش بلوکی

یکی دیگر از انواع کفپوش اپوکسی زمین بازی سنگفرش بلوکی میباشد که استفاده از این سنگفرش ها برای مکان های پرتردد میتواند هوشمندانه است. از سنگفرش بلوکی به عنوان کفپوش زمین بازی پارک استفاده میشود.  کفپوش سنگفرش بلوکی برای تمام قسمت های یک زمین بازی مناسب نیست اما برای جدا کردن بخش های زیادی از پارک و یا برای مشخص کردن محل پیاده روی می توان از آن استفاده کرد. کفپوش های بلوکی را با دردسر کم و با هزینه های پایین مورد استفاده قرار دارد.

۳) ترکیب رزین و سنگریزه

یکی از خلاقیت های خوبی که برای پیاده سازی کفپوش زمین بازی مورد کاربرد است ، استفاده همزمان رزین و سنگریزه یا شن است. کفپوش زمین بازی ترکیبی از سنگ ریزه های متراکم و رزین پلی اورتان هستند که در مجموع سطحی مقاوم و در عین حال متزلزل را میسازند. مزایای این نوع کفپوش آب و رطوبت را در خود نگه نمی دارد و همچنین سطح آن به گونه ای است که ویلچر به آسانی روی آن حرکت میکند.

۴ ) مالچ لاستیکی

 از خصوصیات  کفپوش زمین مالچ پلاستیکی سطحی جامد اما نرم دارد. مالچ لاستیکی در واقع تکه ههای لاستیک بازیافت شده است که به وسیله پوشش پلی اورتان به هم چسبیده اند. این کفپوش ها ظاهر بسیار جذابی دارند و از جهتی شبیه پوسته های درخت هستند. نکته مثبت دیگر درباره کفپوش مالچ لاستیکی این است که در رنگهای مختلف عرضه میشود. به دلیل نرم بودن این کفپوشها، لازم نیست نگران آسیب دیدن بچه ها هنگام زمین خوردن باشید.

۵)تاتامی

 تاتامی نوعی کفپوش سنتی چینی است که در ایران به عنوان کفپوش زمین بازی مورد استفاده قرار میگیرد. البته تاتامی زمین بازی از جنس فوم EVA است و با کفپوش های چینی متفاوت است  این نوع کفپوش، بسیار نرم، ارتجاعی و منعطف است. به همین دلیل از آسیب دیدن کودکان جلوگیری میکند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا